موارد کلی

کمپانی ضمانت می نماید هر گونه اشکال در نوع ساخت و قطعات به کار رفته درآن را به مدت 18ماه از تاریخ خرید شامل گارانتی باشد. این ضمانت و تعهد تنها برای محصولاتی کاربرد دارد که در زمان تاریخ خرید، نو باشند.

در ماه اول از تاریخ خرید محصول در صورت نیاز به تعمیر سخت افزاری  دستگاه تعویض و یک جعبه کامل به مشتری تحویل خواهد شد.

کلیه محصولات  تا ۵ سال پشتیبانی تعمیرات دارند.

چنانچه تعهدات تولید کننده یا خدمات دهنده به صورت تعلیق در آید(از قبیل حوادث غیرمترقبه و غیره)، مدت تعلیق به دوره ضمانت اضافه خواهد گردید.

باطری تنها 6 ماه پس از تاریخ خرید شامل این ضمانت نامه می گردد.

شارژ و هندفری در صورت عیوب  ذاتی به مدت 3 ماه پس از تاریخ خرید شامل این ضمانت نامه می گردد.

لوازم جانبی و متعلقاتی که همراه با محصول  تحویل مشتریان می گردند نظیر قاب یا صفحه محافظ، غیره شامل این ضمانتنامه نمی گردند.

اگر محصول در طول مدت زمان ضمانتنامه علی رقم استفاده صحیح و معمولی دچار مشکل و یا خرابی شود، شرکت بر اساس تشخیص و رویه خود قطعات معیوب درون محصول را تعمیر و یا تعویض خواهد کرد و یا در مورد خود محصول، آنرا با محصولی که از نظر کارآیی در وضعیتی مشابه و یا بهتر از محصول اولیه باشد تعویض می کند، در طول مدت گارانتی تعیین شده برای هر مدل شرکت می تواند از قطعات نو و یا تعمیر شده استفاده نماید.

تمامی قطعات تعمیر شده و یا تعویض شده توسط مرکز خدمات برای دوره باقیمانده گارانتی و یا برای حداکثر 6 ماه تحت پوشش گارانتی باقی خواهند ماند.

هزینه ارسال و دریافت برای تمامی نمایندگی ها رایگان می باشد.بدیهی است که اگر محصول  در بسته بندی مناسب  نباشد شرکت مسئولیتی در قبال آسیب های احتمالی وارد به آن  در هنگام حمل تا مرکز خدمات نخواهد پذیرفت. همچنین شرکت  مسئولیتی در قبال restore و انتقال دیتا و برنامه های شخصی کاربران موجود بر روی هارد درایو اصلی تحت گارانتی نخواهد داشت و مالکیت قطعات خراب تعویض شده نیز به صورت خودکار به شرکت منتقل خواهد شد.

شرکت در قبال برچسب محافظ بروی صفحه لمسی شما در صورت تعویض گوشی یا قطعه مربوطه هیچ مسیولیتی ندارد،مابقي لوازم گوشي شما در صورتي که نياز شرکت نباشد (مثل باطری ، سيم کارت ، كارت حافظه ، درب پشت و…) عودت داده خواهد شد و در صورت مفقود شدن مسئوليتي را پذيرا نخواهيم بود.

در صورت طولانی شدن تعمیرات دستگاه جایگزین به مشتری تحویل یا مدت زمان گارانتی در ازای هر هفته تاخیر افزایش می یابد.

2- پشتیبانی نرم افزاری

دستگاه  شما به چندین نرم افزار از پیش نصب شده مجهز می باشد. ما به شما توصیه می کند تا در صورت ایجاد هر گونه مشکل فنی در زمان استفاده ، در ابتدا به دستورالعمل ها و یا به وبسایت شرکت  در جهت رفع مشکل اولیه مراجعه نمایید.

دستگاه شما در تمام طول مدت گارانتی از به روز رسانی و خدمات نرم افزاری رایگان برخوردار می باشد.

3-  پشتیبانی سخت افزاری

با وجود رعایت بالاترین استانداردهای ممکن در تولید صفحات نمایش ال -سی -دی ممکن است هنوز پاره ای مشکلات جزئی تصویری وجود داشته باشد. این مشکلات جزئی تصویری، تاثیری در کارآیی محصول  شما نخواهد داشت با این وجود ، خدمات گارانتی را برای صفحه ال –سی- دی شما بر طبق شرایط زیر فراهم می آورد:

( لطفا توجه داشته باشید: نقطه روشن یک نقطه سفید و یا ساب پیکسل روشن بر روی الگوی سیاه است. نقطه تاریک نقطه ای سیاه و یا پیکسل همواره خاموش بر روی الگوهای غیر از سیاه می باشد.)

4- موارد خارج از خدمات محدود سرویس گارانتی

موارد خارج از گارانتی عبارتند از:

5- قبل از تماس با مرکز خدمات به نکات زیر توجه نمایید:

از تمام اطلاعات شخصی خود کپی برداشته و هر گونه اطلاعات محرمانه و شخصی را از روی هارد درایو پاک نمایید.

مرکز خدمات هیچ گونه مسئولیتی در قبال از دست رفتن برنامه ها و اطلاعات و دیتای شما نخواهد داشت.

اگر یک پیغام خطا دریافت کردید آن را به همراه شرح مشکل خود یادداشت نماییداز همراه داشتن مدل و شماره سریال و فاکتور فروش – رسید همراه با تاریخ خرید و کارت گارانتی محصول خود اطمینان حاصل نمایید. شما موظف خواهید بود تا مدرک خرید خود را پیش از آنکه سرویس گارانتی اجرا شود فراهم آورید.